Lista aktualności Lista aktualności

„Spacer z leśnikiem” już w najbliższą sobotę

Już w najbliższą sobotę, 26 marca, będzie można wybrać się na wyjątkowy spacer w miłym towarzystwie. Leśnicy z 429 nadleśnictw w Polsce zapraszają na wspólną przechadzkę po pięknych, polskich lasach. Wydarzenie jest organizowane jako kontynuacja obchodów Międzynarodowego Dnia Lasów.

Las pełni wiele funkcji – przyrodniczych, gospodarczych i społecznych. Nie sposób przecenić jego dobroczynnego wpływu na zdrowie. Samo przebywanie w lesie niesie ze sobą szereg korzyści - obniża poziom kortyzolu (nazywanego hormonem stresu), zwiększa zdolność rozwiązywania problemów i kreatywność o 50%, zmniejsza ryzyko zachorowania na depresję. To doskonały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu w pięknych okolicznościach przyrody.

A spacerować jest gdzie – lasy zajmują już 1/3 powierzchni kraju. Do dyspozycji społeczeństwa leśnicy oddali i utrzymują ponad 20 000 km szlaków pieszych, prawie 4000 km szlaków rowerowych, około 3200 parkingów leśnych i miejsc postoju oraz ponad 600 pól biwakowych i obozowisk. W ramach bezpłatnej oferty edukacyjnej Lasy Państwowe udostępniają ponad 1000 ścieżek dydaktycznych, blisko 600 wiat edukacyjnych oraz ponad 300 izb edukacyjnych oraz ośrodków edukacji leśnej. Co ciekawe, wystarczy zaledwie godzina, by dotrzeć do lasu z każdego miejsca w Polsce!

- W imieniu pracowników Lasów Państwowych, serdecznie zapraszam na spacer z leśnikiem. 26 marca spotkajmy się na leśnych ścieżkach. Skorzystajmy z pięknej, wiosennej pogody i wspólnie z rodziną i przyjaciółmi podziwiajmy nasze narodowe dobro, jakim jest las. - zachęca Michał Gzowski, rzecznik prasowy Lasów Państwowych.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu!

 

Zapraszamy o godz. 11.30 przed siedzibę Nadleśnictwa Zwoleń.

Spacer na trasie ok. 2 km potrwa ok. 1,5 h.

W programie wydarzenia spacer po lesie połączony z plenerową lekcją prowadzoną przez leśników – edukatorów z Lasów Państwowych. Na zakończenie ognisko przy siedzibie nadleśnictwa.

Szczegóły organizacyjne: prosimy o ubiór stosowny do pogody i warunków terenowych, wygodne buty oraz zabranie prowiantu na ognisko. Uczestnicy biorą udział w wydarzeniu na własną odpowiedzialność. Udział jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku uczestników w celach promocyjnych Lasów Państwowych związanych z tym wydarzeniem.

Zapisy do piątku 25.03.2022 r. do godziny 13.00 pod telefonem 734 470 576.

Do zobaczenia na leśnych ścieżkach!